Zajęcia

ZAJĘCIA TANECZNE

Na zajęciach tanecznych dzieci ćwiczą nie tylko kroki, lecz poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu. Zajęcia dla najmłodszych to nie tylko nauka tańca, to również zabawa poprzez łączenie ćwiczeń ogólnorozwojowych i rytmicznych.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak również dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Termin: środa, 15.00 – 18.15, sala widowiskowa

Instruktor: Adrianna Zimmer

Kontakt: 511 566 404

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Zajęcia plastyczne poprzez radość działania, tworzenia i poznania wspomagają rozwój twórczej aktywności. Dzięki wykorzystywaniu licznych technik plastycznych rozwijają również zdolności manualne. Malujemy, wycinamy, kleimy, lepimy i bawimy się doskonale, a przy okazji poznajemy niemieckie słówka.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Termin: poniedziałek, 15.30 – 16.30, salka plastyczna (nad pocztą)

Instruktor: Joanna Dura

 

OGNISKO MUZYCZNE

W Ognisku Muzycznym uczymy gry na gitarze i fortepianie. 

Organizacja:
Zajęcia z gry na instrumencie odbywają się indywidualnie (1 uczeń i nauczyciel), 45 minut raz w tygodniu. Nauka trwa 6 lat w dziale dziecięcym (do V klasy Szkoły Podstawowej) lub 4 lata w dziale młodzieżowym (od VI klasy Szkoły Podstawowej). Na zakończenie każdego semestru uczniowie zdają egzamin, który jest podsumowaniem i uwieńczeniem półrocznej pracy. Na zakończenie Ogniska uczeń zdaje egzamin dyplomowy w Szkole Muzycznej w Szamotułach. W trakcie roku szkolnego organizujemy 4 koncerty: jesienny (październik - listopad), zimowy (grudzień - styczeń), wiosenny (kwiecień) i Zakończenie Roku Szkolnego (czerwiec), gdzie uczniowie prezentują swoje ulubione utwory. 

Sukcesy:
Bierzemy również udział w konkursach muzycznych, na których udało nam się zdobyć sporo nagród i wyróżnień. Nasze sukcesy w ostatnim czasie:

·         "Kolędowanie z gitarą 2014" - wyróżnienia otrzymały: Alicja Maćkowiak, Karolina Janiszewska, Klaudia Nowak, Julia Szymaszyk, Milena Kleszcz

·         "Poznańska jesień gitarowa 2013" - wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Antkowiak, Alicja Maćkowiak

·         "Kolędowanie z gitarą 2013"-wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Antkowiak, Alicja Maćkowiak, Karolina Janiszewska, Klaudia Nowak, Julia Szymaszyk

·         "Poznańska jesień gitarowa 2012" - II miejsce : Alicja Maćkowiak

·         "Poznańska wiosna gitarowa 2012" - wyróżnienia otrzymały: Hanna Klinska, Weronika Schmidt

·         "Poznański konkurs instrumentalistów solistów 2012" - I miejsce : Alicja Bilewska, III miejsce: Helena Boguś

·         "Kolędowanie z gitarą 2012" - wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Antkowiak, Weronika Schmidt

·         "Kolędowanie z gitarą 2011" - II miejsce: Mateusz Mikuła

Nauczyciel:
Nauczycielem gry jest Ilona Wojcieszak - mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. W Dusznikach uczy od 2005 roku.
Kontakt: 502 910 137

Termin: czwartek: 11.00 – 20.30, sobota: 10.00 – 13.00, salka muzyczna

 

WARSZTATY WOKALNE

Warsztaty wokalne z emisji głosu mają na celu naukę poprawnego sposobu wydobywania się głosu podczas śpiewu lub recytacji.

Zajęcia z emisji głosu służą przede wszystkim w zdobywaniu umiejętności w zakresie właściwego oddychania, artykulacji, przechodzenia z jednego rejestru do drugiego, zmiany dynamiki i barwy głosu.

Termin: poniedziałek, 15.00-18.00, salka muzyczna

Instruktor: Paweł Bączkowski

Kontakt: 602 679 382

 

 

 

NAUKA GRY NA GITARZE

Gitara to instrument uniwersalny. Słychać go w salach koncertowych, przy ognisku, czy na rockowych festiwalach. Zaczynając naukę od najprostszych akordów i technik gry, z czasem każdy rozwija swoje umiejętności. A po pewnym czasie z łatwością jest w stanie zagrać dowolny utwór muzyczny.

Termin: wtorek, 15.00-20.00, salka muzyczna

Instruktor: Marek Suliga

Kontakt: 695 902 411

 

 

 

 

 

 

Bibliotka Publiczna i Centrum Animacji Kultury

tel: 61 29 19 480, email: bp@bpicak.pl