Rodzinny Dzień Dziecka w Dusznikach

Niedzielne popołudnie, 2 czerwca br. upłynęło w Dusznikach rodzinnie. A wszystko za sprawą festynu „Postaw na rodzinę” zorganizowanego w ramach Dnia Dziecka. Z tej okazji, miejscowy stadion wypełniły liczne atrakcje. Były m.in: dmuchane zjeżdżalnie, tyrolka, ścianka wspinaczkowa, kula sferyczna, symulator dachowania czy wirtualny namiot. Jako że festyn skierowany był do całych rodzin, nie mogło zabraknąć również gier i zabaw integrujących pokolenia. Odpoczynkiem od wrażeń sportowych była fotobudka oraz stoiska z jedzeniem, napojami i lodami.

Na festynie pojawili się również Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz Posterunku Policji w Dusznikach, którzy przeprowadzali konkursy o bezpieczeństwie i rozdawali najmłodszym kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Urząd Gminy Duszniki. Natomiast Strażacy z Dusznik przygotowali pokaz samochodów strażackich oraz kurtynę wodną. Swoje maszyny zaprezentowali także członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego z Dusznik.

Warto też dodać, że każdy uczestnik festynu mógł otrzymać nagrodę  pod warunkiem że zakupił los na stoisku Stowarzyszenia „Duszek”.

Organizatorami imprezy byli Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dusznikach, Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach oraz Urząd Gminy Duszniki.

GALERIA


Bibliotka Publiczna i Centrum Animacji Kultury

tel: 61 29 19 480, email: bp@bpicak.pl